To samo będziecie mówili za tydzień w górach! :P

Rowerem po Kaszubach – Nowa Karczma

O tym, że Kaszuby totalnie nas pochłonęły dobrze już wiecie. W tym roku nasz projekt #odkrywamyKaszuby nabrał tempa, i to takiego na dwóch kółkach!

Mamy dziś dla Was prawdziwą rowerową perełkę, bajeczną trasę, która co prawda daje niezły fizyczny wycisk, ale taki, który ładuje baterie na wiele dni i sprawia, że chce się więcej! Moglibyśmy rozpisać się tu o niewiarygodnie pięknych widokach, nieziemskim klimacie i piać z zachwytu przez 10 kolejnych stron, ale chyba najlepiej zacytować fragment naszej rozmowy z trasy:

Dorota: – Ale czad! To najpiękniejsza kraina w Polsce!
Seweryn: – Noo, to fakt…
Tymek: – Jaaasne, to samo będziecie mówili za tydzień w górach.

😀 coś w tym jest! Ale chyba o to właśnie biega (a w tym wypadku roweruje) w życiu, by permanentnie robić wytrzeszcz na widok widoków tego świata.

Wracając do naszej rowerowej trasy, to polecamy ją rodzinkom z odrobinę starszymi dzieciakami (powiedzmy 6+), chyba, że hodujecie w domu małych hardcorowców, to no problem! Weźcie pod uwagę sporą liczbę podjazdów, grząskie, kamieniste, piaszczyste lub żwirowe ścieżki, obłocone polne drogi, leśne wertepy – słowem, nie ma nudy!

Trasa nie zwala z nóg nie wiadomo jak długim dystansem, bo są to zaledwie 22 km, ale suma podejść wynosi ok 300 m i są to, jak już wspomnieliśmy, ścieżki, w których pokonanie trzeba włożyć trochę wysiłku. Czas przejazdu oczywiście zależy od liczby postojów i minutogodzin przeznaczonych na chlapanie się w jeziorze 😉 ale powiedzmy, że będą to 2–3 godziny jazdy spokojnym tempem.

Ale konkretnie, co to za trasa? Spójrzcie na poniższą mapkę. Start i meta znajdują się w Nowej Karczmie, malowniczej kaszubskiej wiosce. Po drodze mijamy lasy, łąki i przepiękne jeziora – w niektórych można się przy okazji wykąpać, uwagę zwracają przydrożne kapliczki, stare chaty, młyn, kościoły, stadniny koni i park linowy.

TRASEO.PL

Jak wpadliśmy na to cudo? To prawdziwa bomba! Odkryliśmy aplikację z trasami i mapami turystycznymi, która zrobiła na nas mega wrażenie i która chyba już zawsze będzie towarzyszyć naszym rowerowym wyprawom! TRASEO.PL – wystarczy pobrać ją na telefon, zamontować specjalny uchwyt na kierownicy i jedziemy!  Bardzo szczegółowo rozpisane traski z mnóstwem szczegółów i zdjęć. Tu właśnie natknęliśmy się na naszą trasę i od razu wiedzieliśmy, że to jest to, o co nam chodziło. Sami zobaczcie i zapiszcie sobie specjalny KOD tej wyprawy: 134673 – wystarczy wpisać go w wyszukiwarce i voilà:  Trasa wśród malowniczych lasów i jezior nowej karczmy

To co, ruszamy dalej?!

 

Ps. 1. To nie jest, w żadnym razie, post sponsorowany 😉

Ps. 2. Mamy Wam jeszcze mnóstwo do opowiedzenia! W ostatnich tygodniach odkryliśmy co najmniej 5 fantastycznych kaszubskich miejscówek, ale nie mamy kiedy ich opisać, bo wciąż wybywamy zwiedzać kolejne 😉 Cierpliwości! A za tydzień nasze ukochane góry i oczywiście pędzimy tam z rowerami na dachu! Udanego lata, Kochani!

 

 

 

 

TO RÓWNIEŻ MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ

0 Komentarzy

Zapraszamy do komentowania :)

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.