Dziękuję za...

Pomysł na święta: choinka wdzięczności

Jak wygląda w Waszych domach tradycja ubierania choinki? Kto rozplątuje lampki, a kto zakłada „czubek”? Stroicie w Wigilię, czy znacznie wcześniej? Niezależnie od tego, czy drzewko już zdobi Wasz dom, czy jeszcze nie, mamy dla Was ciekawą propozycję.

Dziś w liturgii mamy Niedzielę Radości! Dla nas to był faktycznie pełen frajdy dzień, którego punktem kulminacyjnym była ostra walka na śnieżki 😀 Postanowiliśmy go uczcić w całkiem nowy sposób, który, mam nadzieję, na trwałe zapisze się do naszych domowych, przedświątecznych zwyczajów.

Każdy rodzic świetnie wie, jak trudna to sztuka – nauczyć dziecko wdzięczności, szczerej postawy dziękczynienia za to, co otrzymało, nawet jeśli czasem liczyło na coś innego. Sztuka dziękowania i doceniania tego, co mamy i tych, których mamy blisko siebie, to naprawdę wielka sprawa. Dlatego w tym roku, strojąc choinkę postanowiliśmy ozdobić ją… wdzięcznością.

Każdy z nas miał za zadanie wypisać na wyciętych z kolorowego papieru bałwankach coś, za co chce podziękować Bogu, lub Bliskim, a co wydarzyło się w kończącym się roku, następnie odczytaliśmy sobie na głos, co kto napisał. Zachęcamy Was do tej prostej formy na spędzenie razem czasu. Gwarantuję, że takie dziękczynne bombki prześwietnie wyglądają na choince! 🙂 Niesamowite jest też móc wysłuchać, co było dla każdego z nas szczególnie ważne w tym roku i dzięki temu jeszcze więcej dowiedzieć się o sobie nawzajem. Bardzo polecamy! I już teraz życzymy Wam cudownych i bardzo bardzo WSPÓLNYCH Świąt! <3

 

2 Komentarzy

  • Zuzanna

    Świetny pomysł! Nauczyć się dziękować w sposób, który zostaje jako miła pamiątka. Brawo rodzinko!

    Grudzień 16, 2018 - 8:46 pm
  • Motorodzinka.pl

    dziękujemy! 🙂

    Grudzień 29, 2018 - 3:37 pm

Zapraszamy do komentowania :)

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.