„Optymistyczny, inspirujący blog pisany przez rodzinę dla rodzin”

Niedzielny piknik z „klasykami”

W ubiegłą niedzielę pod stadionem Energa Gdańsk odbył się coroczny zlot pojazdów klasycznych. Fani motoryzacji mieli niecodzienną okazję podziwiania ponad 600 „starych” samochodów. Piknik przyciągnął rekordowe tłumy!

Impreza organizowana od kilku lat przez grupę Trójmiasto, klasycznie to kapitalne wydarzenie, na które jak zwykle przybyło mnóstwo rodzin z dziećmi, bo trudno się oprzeć możliwości pokazania swoim latoroślom jak wyglądał „maluch”, stary Rolls-Royce albo… radiowóz milicyjny!

Pozwolenie na wjazd otrzymały od organizatorów pojazdy wyprodukowane do roku 1989. Auta polskich marek mogły wjechać na teren pikniku bez względu na rok produkcji. Samochody przyjechały z różnych stron Polski oraz całego świata. Oglądający mogli podziwiać stare Mazdy, Cadillaki, Warszawy i inne imponująco zachowane „relikty przeszłości”. Spacer wśród nich był wielką przyjemnością również dla Tymka, który bardzo się ucieszył na widok Złomka, spotkanego po raz pierwszy na niedawnych targach Motorshow w Poznaniu!

Kwietniowy zlot każdego roku uważany jest za otwarcie sezonu motoklasyków, jego uwieńczenie zaś nastąpi jak zwykle w październiku. Macie więc kilka miesięcy na wypatrywanie poszczególnych unikatowych egzemplarzy na terenie całego kraju ; ) Jeśli komuś z Was uda się spotkać naszego szczerbatego Przyjaciela, koniecznie go od nas pozdrówcie! ; )

TO RÓWNIEŻ MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ

0 Komentarzy

Zapraszamy do komentowania :)

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.